Pytania i odpowiedzi

Czy odbierane programy radiowe/telewizyjne są dobrej jakości? Od czego zależy jakość odbioru?

Jakość jest zależna od kilku czynników – po pierwsze od systemu w jakim dana stacja nadaje (można wyróżnić Windows Media, RealMedia, SHOUTcast/NSV), po drugie od szybkości transmisji w której realizowana jest telewizja online, po trzecie od szybkości twojego łącza internetowego. Jeśli szybkość transmisji jest wyższa – lepsza jest jakość odbieranego obrazu, jednak jeśli szybkość transmisji przekracza prędkość twojego łącza obraz może nie być płynny i co chwilę przerywać. Jeśli transmisja na żywo często się zacina sprawdź prędkość swojego łącza internetowego na stronie speed test online.

Podoba mi się darmowa telewizja przez internet, ale nie wiem co jest mi potrzebne do jej odbioru?

Nie jest Ci potrzebny żaden dodatkowy sprzęt, wystarczy urządzenie np. laptop, smartphone czy table z dostępem do Wifi.

Jakie są minimalne wymagania aby oglądać ulubione stacje telewizyjne?

Komputer z systemem Windows XP/Vista/8/10/linux/macOS. Strona powinna działać także na starszych komputerach rzędu Pentium II 400MHZ 128 MB, zalecany sprzęt to Pentium III 667 MHZ 256 MB RAM, strona odpowiedniego łącza internetowego. Darmowa telewizja internetowa w olbrzymiej większości przypadków nie wymaga kupowania dodatkowego sprzętu.

Nie działa stacja którą włączyłem, dlaczego?

Telewizja online anaTV.pl do poprawnego odtwarzania wymaga zainstalowanych wtyczek adobe flash player oraz aktualnej przeglądarki Chrome/Firefox lub Safari.

Jakie kanały można oglądać poprzez stronę anaTV.pl?

Oferta programowa jest bardzo bogata począwszy od kanałów ogólnodostępnych, np TVN, Polsat, TVP oraz kanały tematyczne np. sportowe, filmowe czy naukowe.

Jakie transmisje sportowe online można oglądać? Czy każda transmisja jest na żywo?

Ilość transmisji sportowych dostępnych w internecie jest naprawdę duża. Dostępne są wszystkie transmisje jakie znajdują się w ramówkach odbieranych kanałów telewizyjnych. Z reguły większość z oferowanych transmisji jest nadawana na żywo.

Jakie dyscypliny sportowe obejmują transmisje w internecie?

Transmitowane są wszystkie najpopularniejsze dyscypliny np.: piłka nożna, żużel (Speedway Grand Prix, Ekstraliga), formuła 1, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna itp.